David Drahonínský
 Zdeněk Krupička
 Ondřej Sedliský
 Lenka Matoušková
 Jiří Bouška
 Jaroslav Šmédek
 Eva Datinská
 Tereza Diepoldová
 Marek Bartošek
 Šárka Musilová
 Ivan Karabec
 Máčala, Hetmer
 Arnošt Petráček
 Jiří Ježek
 Jiří Suchánek
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Tereza Kmochová
 Michal Vápenka
 Tomáš Pazdera

Novinky

Bambousek: Vlajku poneseme s Mírou hrdě

18. 03. 2018

Pavel Bambousek je v českém paralympijském týmu v Pchjongčchangu jediným lyžařem, který jezdí na monoski. Na chvíli, kdy odstartuje do závodů, musel na korejských svazích čekat i několik hodin a pak ho čekala rozbitá trať. Přesto dosáhl na výborné výsledky. A jako třešničku na dortu si užije pozici vlajkonoše při závěrečném ceremoniálu – byť původně zvolili sportovci někoho jiného.

Jaká je budoucnost sledge hokeje v ČR?

18. 03. 2018

Šesté místo. Takový je konečný výsledek českých sledge hokejistů na paralympijských hrách v Pchjongčchangu. Najdou se určitě tací, kteří budou tvrdit, že měli navíc. Ano, možná měli. Třeba kdyby vyhráli první duel proti Korejcům, mohlo být všechno jinak. Jenomže i tak je šestá příčka na největší sportovní akci handicapovaných sportovců skvělý úspěch. Z mnoha důvodů.

V těžkém slalomu uspěli Lidinský a Hetmer

17. 03. 2018

Předposlední závodní den na paralympiádě se čtveřice lyžařů v českých barvách postavila na start slalomu. V kategorii zrakově handicapovaných závodil Tadeáš Kříž s trasérem Radimem Nevrlým a Patrik Hetmer, jemuž razí cestu Miroslav Máčala. Mezi tělesně handicapovanými se znovu představila dvojice Miroslav Lidinský na lyžích a Pavel Bambousek na monoski.

Hokejisté končí v náročném turnaji šestí

16. 03. 2018

Čeští sledge hokejisté obsadí v konečném pořadí paralympijského turnaje šesté místo. V posledním vystoupení v Koreji prohráli s Norskem 2:5. Utkání, v němž Češi zkoušeli dovršit hattrick pátých míst na zimních paralympiádách, ovlivnily dva rychlé góly v české síti a také vyloučení kapitána Zdeňka Šafránka na pět minut a do konce zápasu po kolizi s norskou legendou R. E. Pedersenem.

Žiju svůj sen, říká Kříž o paralympiádě

16. 03. 2018

Mnohem déle než lyžování se věnuje biketrialu, taky v něm má na kontě nespočetně víc úspěchů. Přesto právě v alpském lyžování reprezentuje Českou republiku na paralympiádě v Pchjongčchangu. Tadeáš Kříž se do Koreje dostal na divokou kartu – a při premiéře obsadil spolu s trasérem Radimem Nevrlým vynikající dvanácté místo v obřím slalomu.

Lidinský: Chci ukazovat ostatním, že to jde

15. 03. 2018

Přestože od sebe co se týče sportovních výsledků čekal na paralympiádě víc, je Miroslav Lidinský jednou z nejvýraznějších postav českého týmu v Koreji. Už proto, že je prvním novodobým českým válečným veteránem na Hrách. A taky proto, že spíš než o medaile mu jde o to, aby mohl ostatním ukázat, že v životě nic není nemožné. Že to jde.

Je to skandál, zlobí se polomrtví hokejisté

15. 03. 2018

Mají to za sebou – a hlavní je, že přežili. Zhruba tak by se dala glosovat situace kolem českého sledge hokejového týmu, který na paralympijském turnaji v Pchjongčchangu odehrál čtyři zápasy během čtyř dní. Mezi tím úterním proti Japonsku a středečním se Švédskem měli Češi na regeneraci, odpočinek a spánek jen 18 hodin.

Nápor na nervy. Česko – Švédsko 4:3 po SN

14. 03. 2018

Předposlední český zápas sledge hokejového turnaje v Jižní Koreji nebyl pro slabé povahy. Vítězství 4:3 nad Švédskem po epické a dlouho nepříznivě se vyvíjející přetahované o každý metr ledu, a to až po čtvrté sérii nájezdů, udržel české hráče ve hře o obhajobu pátého místa, na kterém skončili při předchozích startech na paralympiádách ve Vancouveru a Soči.

Kříž byl při premiéře v Koreji dvanáctý

14. 03. 2018

Alpský lyžař Tadeáš Kříž má za sebou svou paralympijskou premiéru. V obřím slalomu, což byla v Koreji jeho první disciplína, zajel v kategorii zrakově handicapovaných lyžařů skvěle a obsadil dvanáctou příčku. Mezi stojícími byl Tomáš Vaverka dvaadvacátý, Miroslav Lidinský si připsal pětadvacáté místo. Patrik Hetmer ani Pavel Bambousek obří slalom nedokončili.

Obě kola superkombinace dojeli tři Češi

13. 03. 2018

Tři z pěti našich reprezentantů přihlášených na paralympijských hrách do závodu v superkombinaci se probojovali přes první kolo. Anna Pešková s trasérkou Michaelou Hubačovou hned v začátku náročné trati chybovala a po druhém zaváhání raději ze závodu odstoupila. Miroslav Lidinský šel do dnešního závodu po hlavě, nicméně ho na hrách již podruhé neminul pád.

Konečně výhra! Češi porazili Japonsko 3:0

13. 03. 2018

Poslední utkání základní skupiny, v němž šlo o lepší výchozí pozici v boji o konečné páté místo, a především o psychologickou vzpruhu v podobě prvního vítězství na turnaji, zvládli čeští sledge hokejisté s velkým přehledem. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy i díky dvěma gólům Pavla Kubeše vyhráli nad Japonskem 3:0.

10 gólů. Přesto je Kudela pro tým hrdinou

12. 03. 2018

Byla to jeho premiéra na paralympijských hrách. A asi na ni hned tak nezapomene. Přesto, že dělal, co mohl, inkasoval z hole rozjetých amerických sledge hokejistů deset branek. Že by ale Martin Kudela věšel hlavu, to ani náhodou. „Jednou na to budu vzpomínat, ale především už nebudu chtít připustit, aby se to opakovalo,“ prohlašuje.

Korejské svahy zůstávají pro Čechy zakleté

12. 03. 2018

Po úvodních závodech alpských lyžařů ve sjezdu byl v neděli na programu paralympijských her Super-G. V této disciplíně startovala stejná pětice Čechů: Anna Pešková, Patrik Hetmer, Miroslav Lidinský, Tomáš Vaverka a Pavel Bambousek. Všichni naši sportovci závod dokončili, což minimálně v kategorii monoski, kterou zastupuje poslední jmenovaný, rozhodně stojí za vyzdvihnutí.

Zázrak se nekonal. Češi podlehli USA

12. 03. 2018

Zázraky se občas ději. V utkání s dvojnásobnými obhájci paralympijského zlata ve sledge hokeji se ale nekonal ani náhodou. Češi podlehli Američanům v zápase, z něhož pro zachování medailové naděje potřebovali dva body, 0:10. A přesto byl brankář Martin Kudela, který si na této vrcholné akci odbyl náročnou premiéru, hrdinou našeho mužstva, i když smutným.

Ta prohra bolí, shodují se sledge hokejisté

11. 03. 2018

Bojovali, rvali se o vítězství, vzdorovali profesionálům, dvakrát srovnali skóre. Ani to všechno ale nestačilo. Čeští sledge hokejisté podlehli v úvodním a nejdůležitějším utkání paralympijského turnaje v Pchjongčchangu domácím Korejcům 2:3 v prodloužení. A pokud se nepostarají o překvapení proti Američanům, budou hrát „jen“ o co nejlepší umístění místo boje o medaile.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER