Jiří Ježek
 Zdeněk Krupička
 Kamil Vašíček
 Jaroslav Šmédek
 Marek Bartošek
 Arnošt Petráček
 Tereza Diepoldová
 Lenka Matoušková
 Ivan Karabec
 Jiří Suchánek
 Tereza Kmochová
 Máčala, Hetmer
 Jiří Bouška
 Michal Vápenka
 Tomáš Pazdera
 Tomáš Vaverka
 Šárka Musilová
 Ondřej Sedliský
 Eva Datinská
 David Drahonínský

Novinky

Jiří Bříza: Chtěli jsme se vrátit, kam patříme

18. 10. 2017

Svůj tým připravoval v extrémně skromných podmínkách, ještě před pár měsíci ani nevěděl, jestli společně odjedou na turnaj, který měl rozhodnout o všem. Přesto dokázal trenér sledge hokejistů Jiří Bříza vytěžit z minima maximum a dotáhnul český tým k vítězství v kvalifikaci a postupu na paralympiádu do Pchjongčchangu. „Udělali jsme maximum,“ oddechl si po návratu z Östersundu.

Novinky v dopingu pro rok 2018

17. 10. 2017

Světová antidopingová agentura (WADA) již zveřejnila seznam zakázaných látek platných od 1. ledna 2018 společně se soupisem hlavních změn oproti letošku. Antidopingový výbor České republiky zpřístupní oba tyto dokumenty v českém překladu koncem roku, prozatím připojujeme odkaz na oba dokumenty v anglickém originále.

Čeští sledge hokejisté ovládli kvalifikaci

14. 10. 2017

Čeští sledge hokejisté nepoznali na turnaji ve švédském Östersundu hořkost porážky. Zvítězit dokázali i ve svém posledním zápase, v němž nastoupili proti Japonsku. Oba celky měly do té doby plný počet bodů a jistý postup na paralympiádu do Pchjongčchangu, hrálo se ale o první místo v kvalifikaci, a tedy výhodu při nasazování do paralympijských skupin. Češi porazili Japonsko 1:0.

Po bitvě se Švédy slaví Češi postup na ZPH!

13. 10. 2017

Cíl, se kterým přijeli čeští sledge hokejisté na turnaj do Östersundu, je splněn. Tým vedený trenérem Jiřím Břízou si dokázal zajistit postup na paralympijské hry do Pchjongčchangu, a to ještě před tím, než odehraje na turnaji poslední zápas. Po výhrách nad Slovenskem a Německem porazili Češi po velké bitvě i Švédsko (4:3) a o postup na ZPH už je nemůže nikdo připravit.

Česko má na EPYG 2017 desítku zástupců

12. 10. 2017

V italském Janově byly ve středu slavnostně zahájeny Evropské paralympijské hry mládeže 2017. O cenné kovy se bude v Itálii bojovat v celkem osmi sportech, Česká republika bude mít zastoupení ve dvou z nich. Do Janova vyslala rovnou desítku sportovců – devět plavců a jednoho judistu. Poslední sady medailí budou rozdány v neděli.

Česká sledge lavina smetla i Německo

11. 10. 2017

Druhé, a znovu jednoznačné vítězství, si na turnaji v Östersundu připsali čeští sledge hokejisté, kteří ve Švédsku bojují o účast na paralympijských hrách v Pchjongčchangu. Po Slovensku (5:0) si výběr trenéra Jiřího Břízy připsal výhru 5:1 nad Německem, které mělo být Čechům podle předpokladů nejtěžším soupeřem. Ve zbylém programu čekají na český celek ještě Švédsko a Japonsko.

Golfisté se utkali o tituly v České Lípě

10. 10. 2017

Ani nepřízeň počasí nezhatila konání dvoukolového Mezinárodního mistrovství České republiky paragoflistů, které se uskutečnilo o víkendu v České Lípě. Premiérově se možnost účasti otevřela také zahraničním hráčům, kteří v kategorii International Strokeplay Champion bojovali o absolutního vítěze turnaje. Šampionát byl zároveň finálovým turnajem Českého poháru CZDGA Golf  Tour 2017.

Skvělý úvod turnaje: Česko – Slovensko 5:0

09. 10. 2017

Lepší vstup do turnaje si snad ani nemohli přát. A pokud si někdo nebyl jistý, v jaké formě jsou pro akci, která rozhodne o postupujících na paralympiádu do Pchjongčchangu, čeští sledge hokejisté mu dali jasnou odpověď. V úvodním utkání turnaje ve švédském Östersundu hladce smetli ve „federálním“ derby Slovensko 5:0 a udělali důležitý krok směrem k ZPH.

Na postup máme, věří gólman Vápenka

09. 10. 2017

Nejdůležitější turnaj za poslední dobu čeká tento týden české sledge hokejisty. Ve švédském Östersundu se bude rozhodovat o tom, kdo se podívá na paralympijské hry do Pchjongčchangu. Z pěti zúčastněných týmů postoupí tři, a Češi rozhodně chtějí být mezi nimi. „To prostě musíme dát,“ vyhlašuje gólman českého mužstva Michal Vápenka.

Stolní tenisté vezou z ME stříbro a bronz

04. 10. 2017

Jako úspěšné mohou handicapovaní stolní tenisté hodnotit letošní mistrovství Evropy, které hostí město Laško. Ze Slovinska si totiž Češi přivezou domů hned dva cenné kovy. O singlovou medaili se postaral Jiří Suchánek, který v kategorii SM2 vybojoval bronz. Stříbro pak přidali Češi v soutěži týmů TM2, když ve „federálním“ finálovém souboji podlehli Slovensku.

Paralympionici ukázali v Mexiku jednotu

04. 10. 2017

Solidaritu s těmi, které nedávno postihlo silné zemětřesení, ukázali mnozí mexičtí paralympionici a zaměstnanci Mexického paralympijského výboru (CPM). Jako dobrovolníci se zapojili do shromažďování zásob pro ty, kteří teď akutně potřebují pomoc od druhých. Zemětřesení zasáhlo oblast Morelos 19. září.

Ježek se s kariérou rozloučil na Strahově

02. 10. 2017

Pečlivě připravený finálový závod Evropského poháru handicapovaných cyklistů v Praze na Strahově, v hvězdné mezinárodní konkurenci, přinesl celou řadu vynikajících výsledků českých reprezentantů, kteří tak věnovali sympatický dárek svému reprezentačnímu kolegovi a legendě světové cyklistiky, Jiřímu Ježkovi, pro kterého byl strahovský závod posledním v kariéře.

Sledge hokejisty čeká těžký boj o ZPH

28. 09. 2017

Příprava vrcholí, rodí se bojový plán. Taková je aktuálně situace v českém týmu sledge hokejistů, kteří se chystají na kvalifikační turnaj do švédského Östersundu. Ten totiž rozhodne o tom, kdo se příští rok podívá na zimní paralympijské hry do Pchjongčchangu. Švédský turnaj se uskuteční v první polovině října, kromě českého se ho zúčastní ještě další čtyři mužstva.

Karabec: Mám splněno. Ale medaili chci

25. 09. 2017

Jeho jméno je neodmyslitelně a už velmi dlouho spojeno se stolním tenisem. Má za sebou výrazné úspěchy – a před sebou aktuálně mistrovství Evropy ve Slovinsku. „Sportovec neustále sní a chce zvedat laťku výše a výše. No, já už mám po sportovní stránce splněno,“ směje se stolní tenista Ivan Karabec. To ale neznamená, že by rezignoval na touhu po cenných kovech.

Projekt Nezastavitelní: přes 1,25 milionu

22. 09. 2017

Život je nešetřil, jsou handicapovaní, ale mají své sny. Chtějí sportovat a žít aktivně. Ke splnění jejich snu jim pomohl Birell, organizátor projektu Nezastavitelní a bezmála 200 tisíc lidí v Česku a na Slovensku, kteří se letos aktivně zapojili. Na projekt se vybralo 1 336 009 korun. Ambasadorem projektu je úspěšný paralympionik Jiří Ježek.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNEŘI ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER