Tomáš Pazdera
 Tereza Diepoldová
 Lenka Matoušková
 David Drahonínský
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 Jaroslav Šmédek
 Marek Bartošek
 Arnošt Petráček
 Tereza Kmochová
 Jiří Bouška
 Jiří Suchánek
 Jiří Ježek
 Zdeněk Krupička
 Máčala, Hetmer
 Šárka Musilová
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Michal Vápenka
 Ondřej Sedliský

Důležité informace

Arnošt Petráček je sportovcem roku

21. 02. 2017

V úterý 21. února vyhlásil Český paralympijský výbor v TOP HOTELU Praha výsledky tradiční ankety Nejlepší handicapovaný sportovec České republiky a Prahy. Celkovým vítězem za rok 2016 se stal zlatý medailista z Letních paralympijských her v Rio de Janeiru – plavec Arnošt Petráček, druhou příčku obsadil lukostřelec David Drahonínský a třetí plavkyně Běla Třebínová.

TOP sportovní akce 2017

06. 01. 2017

Rok 2017 přinese opět jednu významnou mezinárodní sportovní akci, a to letní deaflympiádu v tureckém Samsunu. Mimo to i celou řadu jiných mezinárodních mistrovství a mistrovství ČR. Seznam akcí, jejichž termín a místo konání známe, je níže. Kompletní seznam všech sportovních akcí pro handicapované sportovce najdete jako obvykle v kalendáři na našem webu.

Erlebachová se dívá na rok 2017 s nadějí

04. 01. 2017

Vážení sportovci, vážení trenéři, vážení sportovní přátelé,
chtěla bych vám všem popřát do nastávajícího roku 2017 jen vše dobré ve sportu, ale i v osobním životě. Chtěla bych nejen to, zároveň chci vyvrátit zprávy o údajně ohroženém financování českého sportu handicapovaných.

Novinky v antidopingu pro rok 2017

27. 12. 2016

Světová antidopingová agentura (WADA) již zveřejnila seznam zakázaných látek platných od 1. ledna 2017 společně se soupisem hlavních změn oproti letošku. Antidopingový výbor České republiky zpřístupňuje oba tyto dokumenty v českém překladu, který si mohou prostudovat nejen sportovci, ale také sportovní novináři i fanoušci.

Charitativní kalendář Pomáháme sportem

23. 11. 2016

SAZKA společně s Českou televizí vytvořily charitativní kalendář Pomáháme sportem, kde naleznete snímky dvanácti moderátorek a redaktorek ČT sport s dvanácti mužskými sportovními hvězdami. Jedná se o charitativní kalendář a výtěžek prodeje půjde na podporu mladých a sociálně znevýhodněných sportovců prostřednictvím České olympijské nadace.

První část kampaně pro Rio 2016 už běží

23. 03. 2016

Český paralympijský výbor před Velikonoci spouští první část své hlavní mediální kampaně k nadcházejícím letním paralympijským hrám v Rio de Janeiru. Kampaň, která bude probíhat ve dvou hlavních vlnách – na jaře a poté na během paralympiády v září – vyšla z dílny Andreje Štuka, který má s tvorbou úspěšných kampaní pro Český paralympijský tým dlouhodobé zkušenosti.

Zlatá Kmochová je oficiálně nejlepší!

03. 03. 2016

Ve čtvrtek 3. března byly v TOP HOTELu Praha slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Nejlepší handicapovaný sportovec ČR a Prahy za rok 2015. Na nejvyšší příčce se umístila pětinásobná zlatá medailistka z deaflympiády Tereza Kmochová. Druhé místo obsadil další zlatý deaflympionik Tomáš Pazdera a trojici nejúspěšnějších uzavřel mistr světa v lukostřelbě David Drahonínský.

Novinky v antidopingu pro rok 2016

07. 12. 2015

Světová antidopingová agentura (WADA) zveřejnila seznam zakázaných látek pro příští rok. Antidopingový výbor ČR na to zareagoval přeložením téhle listiny i soupisu hlavních změn oproti letošku do češtiny. My vám pro pohodlnost přinášíme odkazy na tyhle dokumenty, které jsou důležité pro každého správného sportovce i příznivce.

Jsou známy nominace na Global Games

04. 06. 2015

Sport handicapovaných čeká v září další velká událost. Po zimní deaflympiádě, na které byli čeští reprezentanti v čele s Terezou Kmochovou mimořádně úspěšní, jsou na programu Global Games – Světové hry. Největší událost pro sportovce s intelektovým postižením se v letošním roce koná v Ekvádoru a česká výprava skýtá i tentokrát několik nadějí na medailová umístění.

Šest pozlacených razítek na deaflympiádu

06. 04. 2015

O Sibiři se říká, že je z klimatického hlediska krutá a nehostinná. Ze sportovního úhlu však byla pro Českou republiku přívětivá a hojná na úspěchy. Kolekce šesti zlatých medailí a jedné stříbrné posunula český deaflympijský tým až na druhé místo v hodnocení národů, hned za suverénní a nedostižné Rusko. To je parádní úspěch!

Handicapovaným sportovcem roku je…

12. 03. 2015

Výsledky ankety Nejlepší handicapovaný sportovec roku, vyhlašované Českým paralympijským výborem (ČPV), budou letos oznámeny 17. března na galavečeru v TOP HOTELU Praha. Stejně jako v předchozích ročnících budou letošní výsledky reflektovat úspěchy handicapovaných borců napříč svazy i sportovními odvětvími za uplynulý rok.

IPC spustil dobrovolnický program pro Rio

23. 09. 2014

Organizační výbor olympijských a paralympijských her v Riu 2016 zahájil program na nábor dobrovolníků pro paralympijské hry v Riu 2016. Klade si za cíl získat sedmdesát tisíc dobrovolníků, kteří by měli pomoci zajistit hladký průběh paralympiády, včetně asistentů národních paralympijských výborů, kteří budou v průběhu Her podporovat své delegace.

Sportovci vyjádřili poděkování ČPV

05. 08. 2014

Český paralympijský výbor byl v uplynulých dnech oceněn ze strany sportovců, které zastupuje, za hájení jejich zájmů a dobrou práci. Poděkování přišlo ze strany cyklistů Iva Koblasy a Jiřího Boušky a také od Davida Lukeše z Českého ragbyového svazu vozíčkářů. Cyklisté vyjádřili ČPV díky za to, že je podpořil v mediálně propíraném sporu s Českou federací Spastic Handicap.

Výzva ČPV mířící na adresu ČSTPS

23. 06. 2014

Předsedkyně ČPV, Mgr. Alena Erlebachová, adresuje výzvu Českému svazu tělesně postižených sportovců. Její celý text najdete uvnitř článku. Výzvu si můžete stáhnout i ve formátu PDF zde.

Tereza Kmochová střídá na trůnu Ježka

03. 04. 2014

Ve středu byly v TOP HOTELU Praha vyhlášeny výsledky každoročního hlasování o Nejlepšího handicapovaného sportovce uplynulého roku. Podle 50 hlasujících byla nejlepší lyžařka Tereza Kmochová, kterou na pomyslných stupních vítězů doplnil druhý střelec Marek Bartošek a třetí cyklista Jiří Ježek, mnohonásobný vítěz z předchozích let.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNEŘI ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER